Mine AK/BURSA, (DHA)-BURSA’da Yıldırım Belediyesi, İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsanı Yardım Vakfı Bursa Şubesi, Gazze Dayanışma Platformu Ve Bursa Gönüllü Kuruluşlar Platformu, Gökdere Meydanı’ndan Yıldırım Belediyesi Bayrak Alanı’na ‘Gazze ile Dayanışma Yürüyüşü’ düzenledi.

Yıldırım Belediyesi, İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsanı Yardım Vakfı Bursa Şubesi, Gazze Dayanışma Platformu ve Bursa Gönüllü Kuruluşlar Platformu, İsrail işgalinin son bulması ve Filistin’in özgürlüğü için Gökdere Meydanı’ndan Yıldırım Belediyesi Bayrak Alanı’na destek yürüyüşü düzenledi. Dün akşam namazının ardından Gökdere Meydanı’nda toplanan kalabalık, ellerindeki meşalelerle Bayrak Alanı’na doğru yürüyüşe geçti. İsrail'in saldırılarını kınayan ve Filistin’e destek sloganları atan kalabalık, Bayrak Alanı’nda düzenlenen programda Kur'an-ı Kerim tilavetini dinleyip dua etti. Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’ın ve Özgür-Der Genel Başkanı Rıdvan Kaya’nın konuşmalarının ardından Grup Yürüyüş, Filistin için hazırladığı ezgileri seslendirdi. (DHA)

İnegöl'de otomobil, refüjdeki tellere çarpıp takla attı: 2 yaralı İnegöl'de otomobil, refüjdeki tellere çarpıp takla attı: 2 yaralı

Kaynak: dha