Amerika’da kiralama hizmeti, ev sahibi temsilciliği, yatırım danışmanlığı gibi pek çok hizmet sunduklarını ifade eden Investhome Inc. Kurucusu Emin Berk Sever, “En çok önem verdiğimiz nokta yatırım için ideal projeler üretmek. Müşterilerimize kazançlı gayrimenkul fırsatları oluşturmak üzere çalışıyoruz. Çünkü, sıfır projelere yoğun kiracı ilgisi aşikar. Bu anlamda Washington'ın yüksek talep gören bölgelerinde projeler her zaman için güvenli yatırım aracı olarak görülüyor" dedi.

Sundukları hizmetlerin yanı sıra tüm süreçlerde şeffaflığa özen gösterdiklerinin altını çizen Sever, "Örnek dairelerimiz için sanal turlar yapıyoruz. Bu sayede, yatırımcı ABD'ye gelmeden satın alacağı konutun tüm detaylarını inceleyebiliyor. Projelerimizin yapım süreçlerini de çevrimiçi olarak müşterilerimizle paylaşıyoruz. Bu gibi birkaç noktaya daha dikkat etmemiz, yatırımcılarımız ve şirketimiz arasında bir güven oluşmasını sağlıyor" diye konuştu.

“TÜRK YATIRIMCILAR İÇİN EN KOLAY SATIN ALIM SÜRECİNİ SUNMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Amerika’da ev satın almak için vatandaşlık, oturum izni ve ülkeye girişin gerekmediğini belirten Sever, "Türk yatırımcılar için en kolay satın alım sürecini sunmaya çalışıyoruz. Bu nedenle ABD'de yatırım hizmeti sunan şirketlerden daha çok talep gören bir markayız. Çünkü güvenli yatırım imkanı sunuyoruz. Tüm projelerimiz inşaat bitirme teminatına sahip. Yatırım yapılan gayrimenkul için kiralama hizmeti, ev sahibi temsilciliği, kiracı ile iletişim, finans fırsatları, topraktan satın alım gibi pek çok işlemi yatırımcılarımız adına gerçekleştiriyoruz. Müşterilerimiz kârlı yatırım için ülkelerinden çıkış yapmaya bile ihtiyaç duymuyor” ifadelerini kullandı.

İhracat arttı, ithalat azaldı... En fazla ihracat Almanya'ya yapıldı İhracat arttı, ithalat azaldı... En fazla ihracat Almanya'ya yapıldı

“HEM BİR İNŞAAT HEM DE BİR YATIRIM DANIŞMANLIĞI ŞİRKETİYİZ”

Diğer yatırım danışmanlık şirketlerinden farklı olarak hem bir inşaat hem de bir yatırım danışmanlığı şirketi olduklarını söyleyen Sever, “Amerika’da pek çok inşaat şirketi bulunuyor. Ancak Türk yatırımcılara bu kadar geniş çaplı yatırım olanağı sunan, teminat gösterebilen, kiralamadan yönetim hizmetine kadar pek çok hizmet sunan bir inşaat şirketi bulunmuyor” dedi.

“8 PROJEMİZLE 75 MİLYON DOLARLIK YATIRIM SERMAYESİNE ULAŞTIK”

20 yılı aşkın tecrübeleriyle gayrimenkul sektöründe Amerika’da yatırım kalıbının dışına çıktıklarını ifade eden Sever, “Çeşitli, güvenli yatırım alternatifleri, kira garantisi, ev sahibi temsilciliği hizmeti, mortgage ile yatırım yapma olanağı sunuyoruz. Bizim amacımız Türk yatırımcılar için Amerika’da güvenli yatırım dendiğinde ilk akla gelen şirket olmak. Şu ana dek 8 projemizle 75 milyon dolarlık yatırım sermayesine ulaşmış durumdayız” diye konuştu.

“YATIRIM SERMAYEMİZİ 150 MİLYON DOLARA ÇIKARMAYI HEDEFLİYORUZ”

Şirketinin yüksek yatırım sermayesi ve geniş proje ağını Türk yatırımcılara sunduğunu söyleyen Sever, “Ocak ayı sonunda gerçekleştireceğimiz ‘2617 Penn Residence’ isimli projemizin lansmanı ile müşterilerimize yeni fırsatlar sunacağız. Bu projemizde avantajlı ödeme seçenekleri de oluşturuyoruz. 50 bin dolar peşinatla ABD'de yatırım yapmayı mümkün kılacağız. Her projemizde olduğu gibi yüzde 35 peşinatla mortgage kullanımı sağlayacağız. 2024'te buna benzer 3 projemizi daha hayata geçireceğiz. 2024’ün ikinci yarısında ise yatırım sermayemizi 150 milyon dolara çıkarmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.