Gamze ŞİMŞEK-Ramazan EĞRİ/ İSTANBUL, () TUZLA'da bir gecekondu da henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangın kısa sürede evi sardı. Gecekonduda yaşayanların teravih namazına gitmesi olası bir faciayı engelledi. Yangın itfaiye ekipleri tarafından kısa sürede söndürüldü. 

Yangın, saat 21.00 sıralarında Mimar Sinan Mahallesi, Aslan Sokak üzerinde bulunan gecekonduda çıktı. Soner ve Ayşe Özdemir çifti 2 çocuklarıyla birlikte teravih namazını kılmak için camiye gitti. Ardından gecekondudan dumanların çıktığını gören vatandaşlar durumu itfaiye ekiplerine bildirdi. Alevler kısa sürede büyüyerek tüm evi sardı. O anlar vatandaşlar tarafından cep telefonu ile saniye saniye kaydedildi. Haberi alan aile hemen olay yerine koştu. İtfaiye ekipleri tarafından yangın kısa sürede söndürüldü. Yangının çıkış nedeni yapılacak incelemelerin ardından belirlenecek. 

MAHALLE SAKİNİ YAŞANANLARI ANLATTI
Yangının neden çıktığını tam olarak bilmediklerini söyleyen mahalle sakini Fikret Topçu, "Elektrikten çıktığını söylüyorlar ama bilgimiz yok. Namaza gittikleri için ev boştu. 2 tane çocukları vardı yanlarındaydı. Can kaybı yok." dedi.  ()