Ünsal YÜCEL/EDİRNE,()-TRAKYA Üniversitesi (TÜ) Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Kenan Terzioğlu ile İpsala Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Dr. Senem Demirkıran tarafından geliştirilen proje, TÜBİTAK tarafından desteklenmeye hak kazandı.

Üniversiteden yapılan açıklamada, Senem Demirkıran'ın yürütücü, Kenan Terzioğlu'nun araştırmacı olduğu ‘Trakya Bölgesinde Dijital Devlet Ekosisteminin Güçlendirilmesi: Dijital Vatandaşlık Farkındalığının Yaratılması ve Dijital Vatandaşlık Ölçeği Geliştirilmesi’ başlıklı projenin, TÜBİTAK 1002 Programı kapsamında desteklenmesine karar verildi.

Proje ile Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli illeri kapsamında dijital vatandaşlık algısının araştırılarak konuyla ilgili eksikliklerin belirlenmesi ve atılması gereken adımlara ilişkin politika önerilerinin oluşturulması, yapılan araştırma ile dijital vatandaşlık farkındalığının yaratılması, dijital vatandaşlık ile ilgili yeni bir ölçek oluşturulması ve yönetim modelinin geliştirilmesi amaçlanıyor. ()