Murat DELİKLİTAŞ-Mustafa Mert KARACA/İSTANBUL,()-TAKSİM Meydanı'nda arkadaşını beklerken cep telefonuyla ilgilenen İranlı turist kadın kapkaça uğradı. Piyasa değeri yaklaşık 50 bin lira olan telefonu alarak kaçmak isteyen kapkapçı kendisine çelme takan turist ve esnafın yardımıyla yakalandı. Yaşananlar çevredeki güvenlik kameralarına da yansıdı. 
Olay, geçtiğimiz perşembe günü saat 12.25 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, bir arkadaşıyla buluşmak için Taksim Meydanı'na gelen İranlı turist Zohre Chamimo, arkadaşını beklerken cep telefonuyla ilgilenmeye başladı. Bu sırada meydanda yürüyen bir kişi, Chamimo'nun elindeki telefonu kapkaç yaparak Talimhane Şehit Muhtar Bey Caddesi yönüne koşmaya başladı. Piyasa değeri yaklaşık 50 bin lira olan telefonu çalınan kadın turist, yardım çığlıkları atarak kapkaççının peşine düştü.

BARDAK FIRLATTILAR
Turist kadının çığlıklarını duyarak yardıma koşan esnaf da kapkaççıyı kovalamaya başladı. Bir esnaf kapkaççının arkasından bardak atarken, bir turist de çelme takarak durdurmaya çalıştı. Kapkaççı, yaşanan kovalamacanın ardından esnaf ve çevredeki turistlerce yakalandı. Yabancı uyruklu olduğu öğrenilen Beşir H.Ç.A. adlı kapkaççı haber verilmesinin ardından olay yerine gelen polis ekiplerine teslim edildi. Polis merkezinde ifadesi alındıktan sonra adliyeye sevk edilen şüpheli, tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

YAŞANANLAR KAMERADA
Yaşananlar çevredeki güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde, turist kadın elinde cep telefonu meydanda beklerken, şüpheli, telefonu kapkaç yaparak koşmaya başlıyor. Zohre Chamimo'nun peşine düştüğü kapkaççı caddeye saparken bir esnaf arkasından bardak fırlatıyor. Bu sırada bir turist şüpheliye çelme takmaya çalışıyor. Esnaf ve turistlerin yakaladığı kapkaççı polise teslim ediliyor.

"BAĞIRARAK PEŞİNDEN KOŞTUM"
Arkadaşını beklerken kapkaça uğrayan Zohre Chamimo, "Burada arkadaşımı bekliyordum. Daha sonra telefonumu cebimden çıkartıp elime aldım. Sonra bu adam geldi; telefonumu çaldı ve kaçtı. Ben de bağırarak peşinden koştum. Arkadaşım ve esnaf da bana yardım etti. Daha sonra karakola gittik. Şikayetçi oldum" diye konuştu.  Kapkaççıyı çelme takarak durdurmaya çalışan İsmail Mirabedi ise "Adam telefonu çaldı. Koştuğu zaman ben de ara sokakta tekme atarak durdurmaya çalıştım. Sonra da polisler geldi yakaladı" dedi.
(FOTOĞRAF)