Altınyıldız Classics, sürdürülebilir bir dünya için yapılan çalışmalara dikkat çekmek amacıyla webinar ve podcast serisine başladığını duyurdu. ‘Dünya Yaşasın Diye’ webinar serisinin ilk konuğu Zeynep Tosun, podcast serisinin ilk konuğu ise Yekta Kopan olacak.

6 ay olarak planlanan seri boyunca tekstil ve moda sektörünün sürdürülebilirlik dönüşümünü, tasarım, sanat, sanayi, akademi dünyası ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte inceleyecek.

İLK BULUŞMA 30 MAYIS’TA

Gençlerin, gelecek nesillerin çevre ve yaşam kalitelerine önem veren, kaynakların aktarımının ancak sürdürülebilir bir dünya ile mümkün olacağına inanan marka, webinar serisinde ‘sürdürülebilir moda’, ‘modada geri dönüşüm’, ‘vegan üretim’ ve ‘biyoçeşitliliğin korunması’ konularını ele alacak. 30 Mayıs’taki buluşmanın ilk konuşmacı konuğu olacak tasarımcı Zeynep Tosun, webinarda ‘Sürdürülebilir Moda’yı anlatacak. Her ayın ilk haftasında farklı konu ve konuklarla düzenlenen webinar’lara markanın linkedin hesabından paylaşılacak link ile kayıt olup katılım sağlanabilecek.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK, FARKLI BAKIŞ AÇILARIYLA ELE ALINACAK

Marka, webinar’lara paralel olarak bir de podcast serisine başlıyor. ‘Dünya Yaşasın Diye’ çatısı altında gerçekleştirilen podcast’lerde her bölümün konukları tarafından sürdürülebilirlik, farklı bakış açılarıyla ele alınıyor. Serinin ilk podcastinin konuğu ise kendisi de ‘Sürdürülebilirlik Sohbetleri’ adlı bir programın moderatörlüğünü yapan Yekta Kopan olacak. İlk bölümün konuğu Kopan, yazarlıktan oyunculuğa ve kitaplara kadar ‘sürdürülebilir dünya nasıl olur’u kendi penceresinden aktaracak. Spotify’da ‘Altınyıldız Community’ adlı podcast serisinden ulaşılabilen bölümler, ‘Onaranlar Kulübü’nden Doğukan Güngör, ‘Homemade Aromatherapy’den Aslı Bilgin ile devam edecek.