Sultangazi Belediyesi Eğitime Destek Akademisi (SEDA) 2023-2024 eğitim yılı kurum kabul sınavını düzenledi. 6 bin 254 adayın katıldığı sınavda gelecek yıl akademide eğitim alma imkanı elde edecek öğrenciler tespit edilecek.

Sultangazi Belediyesi’nin 5 şube ile hizmet veren Sultangazi Belediyesi Eğitime Destek Akademisi (SEDA), önümüzdeki yıl kurumda eğitim hakkı almaya hak kazanacak öğrenciler için hafta sonu kabul sınavı düzenledi. 7’nci, 8’inci, 11’inci ve 12’nci sınıflara yönelik olarak düzenlenen sınavlara toplamda 6 bin 254 öğrenci katıldı. 8’inci ve 12’nci sınıflara ve mezunlara eğitim veren SEDA, gelecek yıl ilk kez 7’nci ve 11’inci sınıflara da eğitim verecek. Sınava katılan öğrenciler arasından başarılı bulunan öğrenciler önümüzdeki eğitim döneminde akademide eğitim almaya hak kazanacak.

“GENÇLERİMİZ, BİZİM GELECEĞİMİZ”

SEDA’nın belediyenin en güzide kurumlarından biri olduğu ifade eden Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, “Gençlerimiz, bizim geleceğimizdir. Gençlerimizin hayatına dokunmak, onlara daha iyi imkanlar sunmak için gayret ediyoruz. SEDA, bu anlamda belediyemizin güzide kurumlarından biridir. Burada eğitim alan gençlerimizin gerek ülkemizin en iyi üniversitelerini kazanması, gerek sınavla öğrenci kabul eden liselerde en iyi okullara yerleşmesi bizleri mutlu ediyor. Kaliteli eğitim kadrosuyla SEDA, öğrencilerimize güzel bir gelecek sunmak için çalışıyor. SEDA’nın artan imkanlarıyla öğrencilerimizin çok daha başarılı olacağına inanıyoruz. Eğitime verdiğimiz destekle, Sultangazi’yi Sultanşehir yapma yolunda adım adım ilerliyoruz. Sınava giren gençlerimizi kutluyor, ömür boyu başarılar diliyorum” diye konuştu.