Nuri ÇAĞLAR/ŞARKÖY(Tekirdağ), (DHA)- TEKİRDAĞ'ın Şarköy ilçesinde yol kenarında yaralı halde bulunan yaban tavşanı tedavi altına alındı.

Bursa’da ağaca çarpan otomobildeki 2 kişi yaralandı Bursa’da ağaca çarpan otomobildeki 2 kişi yaralandı

Şarköy'de yaşayan Ergin Kahya, otomobiliyle seyir halindeyken yaralı bir tavşan gördü. Tavşanı aracına alıp ilçede veteriner Murat Özbaş'a götürmesi üzerine yaralı hayvan tedavi altına alındı. Kahya, "Tavşan yol kenarında kafasını yere vurup, sesler çıkararak yardım bekliyordu. Otomobilime aldım yaban tavşanını Şarköy'de veterinere götürerek, tedavisini yaptırdım. Tavşanın yaralı bir şekilde yerde yatmasına kayıtsız kalmazdım. Veterinere götürdüm.beyninde zedelenme olduğunu söylediler, kalp atışları normal değilmiş, onu normale döndürdüler. Daha sonra serum iğne yaptılar. Bir süre veterinerde müşahede altında kalacak .İyileşince bulduğum bölgede doğaya bırakacağım" dedi.

Veteriner hekim Murat Özbaş, tarafından muayenesi yapılan yaban tavşanının kafa ve çene bölgesinde yaralar olduğu tespit edildi. Özbaş, "Yaptığımız muayene sonrası kafa ve çene bölgesinden darbe almış muhtemelen araç çarpmış gereken tedaviyi yaptık. Üç veya dört gün tedavi yapıp sağlığına kavuşana kadar tedavi uygulayacağız. Sağlığına kavuştuktan sonra götürülerek doğal yaşam alanına bırakılacak" diye konuştu.(DHA)

Kaynak: dha