OSMANGAZİ Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı Uludağ’da düzenlenen ‘Doğa Yürüyüşü’ ile de kutladı.

Osmangazi Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle, doğa yürüyüşü düzenledi. Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından organize edilen yürüyüşe öğrenciler, Osmangazi’de yaşayan vatandaşlar ve Osmangazi Belediyesi Doğa Sporları Akademisi sporcuları katıldı. Yaklaşık 40 kişi ile gerçekleşen yürüyüş , Uludağ Yeşil Tarla mevkiinden başlayarak, Yiğitali Mahallesi’nde sonlandı. Sporcular ve vatandaşlar ellerinde Türk bayraklarıyla 7,5 kilometrelik parkuru tamamlayarak 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı.

Çok anlamlı bir yürüyüş gerçekleştirdiklerini ifade eden Osmangazi Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Tamer Balaban, "Osmangazi Belediyesi tarafından 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları çerçevesinde düzenlenen yürüyüşündeyiz. Bugün etkinlik kapsamında Uludağ Yeşil Tarla mevkiinden Yiğitali Mahallesi’ne yaklaşık 7,5 kilometrelik yürüyüş gerçekleştiriyoruz. Etkinliğe gençlerimiz, kulübümüzün lisanslı sporcuları ve Osmangazili vatandaşlarımız katıldı. Yürüyüşün bu yıl ikincisini düzenliyoruz. Geçtiğimiz  sene küçük zirveye çıkmıştık. Bu parkurda ilk kez yürüyoruz" dedi.

Rehber Şaban Altındiş de, organizasyonu düzenleyip, katılanlara teşekkür etti. ()