Martı kurucusu ve CEO’su Oğuz Alper Öktem, halka açılma süreciyle ilgili temaslarda bulunmak üzere ziyaret ettiği New York Borsası’nın dünyaca ünlü işlem salonunda Türk bayraklarıyla karşılandı. Oğuz Alper Öktem, “Deprem felaketiyle zor dönemler geçirdiğimiz bu günlerde, bayrağımızı New York Borsası’nın işlem ekranlarında görmek bizi mutlu etti. Bu dayanışma örneği için yetkililere teşekkür ederim” dedi.  

Türkiye’nin önde gelen ulaşım uygulaması Martı, New York Borsası’na (NYSE) açılma sürecinde sona yaklaşıyor. Martı Kurucusu Oğuz Alper Öktem, şirketin NYSE süreciyle ilgili olarak New York'ta yetkilerle görüşmelerde bulundu. Bu görüşmelerin yanı sıra Öktem, NYSE mecraları başta olmak üzere yerli ve yabancı basına da süreçle ilgili bilgi verdi.  

GONG ÇALMA HEDEFİMİZE EMİN ADIMLARLA İLERLİYORUZ 

Öktem temaslarında mobilite sektörünün geleceği, Martı’nın yakın dönem planları ve NYSE süreci hakkında konuştu. Öktem, yaşanan deprem felaketi ile ilgili de “Zor dönemler geçirdiğimiz bu günlerde, bayrağımızı New York Borsası ekranlarında görmek bizi mutlu etti. Bu dayanışma örneği için yetkililere teşekkür ederim” diye konuştu.  

ABD’ye gerçekleştirdiği ziyaret sonrası bilgi veren Öktem, “Yakın zaman içinde New York Borsası'nda gong çalma hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz. Temennim, bizim geçtiğimiz yollardan başka Türk girişimlerinin de geçmesi ve burada yer alması. Çünkü bu, ülkemize doğrudan yatırım çekmek anlamına geliyor. Bu sayede alınan yatırımlar Türkiye’ye aktarılıyor, istihdama dönüşüyor ve teknoloji üretiminin gelişmesine sebep oluyor” vurgusunu yaptı.  

Başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından New York Borsası’nda Türk bayrağını dalgalandıracak olan Martı’nın bu hamlesi, şirketi, kuruluşunu takip eden 4 yıl içinde halka arz gerçekleştirmeyi başarabilen dünyanın da sayılı teknoloji devleri arasına sokacak.