Beyoğlu Belediyesi Ramazan ayında Kahramanmaraş'ta kurduğu kardeşlik sofralarının yanı sıra, düzenlediği kültürel ve sanatsal etkinliklerle de depremzedelerin yanında yer alıyor. 

 Kahramanmaraş'ta depremzedelerin ihtiyaçlarının giderilmesi için hummalı bir çalışma yürüten Beyoğlu Belediyesi, yardımlaşma seferberliğini Ramazan ayında da sürdürüyor. Her yıl Beyoğlu'nda kurduğu kardeşlik sofralarını bu yıl Kahramanmaraş'a taşıyan belediye her gün 15 bin depremzedeye iftar ve sahur yemeği veriyor. Ramazan etkinlikleri kapsamında Mobil Sahne Tırı ve Mobil Kütüphane de hizmete sunuldu. Gün boyu mobil kütüphanede eğlenceli zaman geçirme imkanı bulan çocuklar, Mobil Sahne'de iftar öncesi ve sonrasında düzenlenen birbirinden renkli etkinliklerle de doyasıya eğleniyor.
 
Kahramanmaraş Dulkadiroğlu'nda bulunan 400 kişilik aşevi çadırının yanı sıra Ramazan ayı dolayısıyla bir de 700 kişilik Kardeşlik Sofrası Çadırı kuruldu. Belediye ekipleri ayrıca üç mobil aşevi ile de her gün Kahramanmaraş merkezin farklı noktalarındaki çadır ve konteyner kentlerde yaşayan depremzedelere iftar ve sahur yemeği dağıtıyor. Çalışmalar kapsamında her gün 15 bin depremzedeye iftar ve sahur yemeği veriliyor. Ayrıca Beyoğlu Yardım Merkezi'nde faaliyet gösteren fırında da her gün 15 bin ekmek pişirilerek depremzedelere dağıtılıyor.
 
ÇOCUKLAR MOBİL SAHNE İLE DOYASIYA EĞLENİYOR

Ramazan etkinlikleri kapsamında depremzede çocukların aileleriyle eğlenmelerini sağlamak amacıyla Mobil Sahne Tırı hazırlandı. Her gün farklı bir noktada çocuklarla buluşan Mobil Sahnede iftar öncesi ve sonrası etkinlikler düzenleniyor. Maskot, yüz boyama, yarışmalar, animasyon, sihirbaz pandomim, balon show, çocuk tiyatroları, Hacivat Karagöz Gölge Oyunu ve çocuk sinemaları gibi birçok aktivitenin gerçekleştirdiği sahne ile çocuklar dolu dolu bir Ramazan ayı geçiriyor
 
Çocuklara ve gençlere Ramazan ayını daha verimli ve eğlenceli geçirmelerini sağlamak için sunulan bir diğer hizmet ise Beyoğlu Mobil Kütüphane oldu. Kahramanmaraş'ta her gün farklı bir noktada depremzedelerle buluşan Mobil Kütüphanede, çocuk ve gençlere yönelik kitaplar başta olmak üzere toplamda 5 bin adet kitap bulunuyor. Belirli aralıklarla aynı bölgelere tekrar uğrayan kütüphane depremzedelere aldıkları kitapları değiştirme imkanı da sunuyor. Ayrıca Mobil kütüphane'de düzenlenen Kırmızı Sedir Söyleşileri ile de çocukları sevdikleri yazarlarla bir araya getiriyor. 
 
"YARALARIMIZI TAMAMEN SARANA KADAR DA BURADA OLACAĞIZ"
Birliğe, beraberliğe ve kardeşliğe en çok ihtiyaç duyulan dönemlerden birini yaşadıklarını belirten Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, “Bu yıl Beyoğlu'muzda düzenlediğimiz Ramazan ayı etkinliklerimizi de Kahramanmaraş'a taşıdık. Hem kardeşlik sofralarımızı kuruyoruz hem de çocuklarımızın ve gençlerimizin güzel bir ramazan geçirmesi için kültürel ve sanatsal aktiviteler düzenliyoruz. Biz ilk günden beri buradayız ve yaralarımızı tamamen sarana kadar da burada olacağız. Bu zor günleri hep birlikte atlatacağız" dedi.