Hasan YILDIRIM- Cengiz ÇOBAN- İsa ALMAÇAYIR / İSTANBUL, (DHA)- İSTANBUL Emniyet Müdürlüğü tarafından il genelinde helikopter destekli 'Huzur İstanbul' denetimi gerçekleştirildi. Taksim ve Kadıköy'de denetimler sırasında durdurulan araçlar aranırken, sürücü ve yolcuların Genel Bilgi Toplama (GBT) sorgusu yapıldı. Kadıköy'deki denetim sırasında üzerinde uyuşturucu madde bulunan bir kişi gözaltına alınarak emniyete götürüldü.

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından il genelinde helikopter destekli 'Yeditepe Huzur' denetimleri yapıldı. Beyoğlu Taksim Meydanı'nda yapılan denetimlere, Asayiş Şube Müdürlüğü, Trafik Şube Müdürlüğü, Özel Harekat Şube Müdürlüğü ile Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri katıldı. Denetimler kapsamında, durdurulan araçlar tek tek arandı. Sürücülerin ehliyet, ruhsat ve Genel Bilgi Toplama (GBT) sorgulaması yaptı. Ekipler, şüphelendikleri sürücü ve yolculara üst araması yaptı. Narkotik köpeği 'Kobe' de araçlarda narkotik araması yaptı.

KADIKÖY'DEKİ DENETİMDE ÜST ARAMASINDA UYUŞTURUCU BULUNDU

Kadıköy'de yapılan denetime, Asayiş Şube Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlükleri, Önleyici Hizmetler, Trafik Denetleme, Havacılık, Narkotik Suçlarla Mücadele ve Özel Harekât ekipleri katıldı. Denetim noktasında durdurulan araçlar didik didik arandı. Araçlarda bulunan sürücü ve yolcuların GBT sorgusu gerçekleştirildi. Polis helikopterinin havadan destek verdiği denetimde 'Uzi' isimli narkotik köpeği de araçlarda arama yaptı.

Denetimde durdurulan bir araçtaki yolcunun üst aramasında bir miktar metamfetamin ele geçirildi. Şüpheli kelepçelenerek polis merkezine götürüldü.

Görüntü Dökümü:

------------------

(TAKSİM)

Taksim'de yapılan denetimlerden görüntü

Araçların durdurulması

Arama yapılması

Narkotik köpeği 'Kobe'nin arama yapması

Genel ve detaylar

(KADIKÖY)

-Polis ekiplerinden görüntü

-Özel harekât ekiplerinden görüntü

-Polis helikopterinden görüntü

-Araçların durdurularak arama yapılması

-GBT yapılması

-Şüphelilerin üst araması yapılması

-Bir şüphelinin üzerinden uyuşturucu madde çıkması

Paris 2024 yolcusu A Milli Kadın Voleybol Takımı için medya günü düzenlendi Paris 2024 yolcusu A Milli Kadın Voleybol Takımı için medya günü düzenlendi

-Kelepçelenerek polis otosuna bindirilmesi

-Genel ve detay görüntüler

Kaynak: dha