İstanbul - Esenler'de kontrollü yıkım sırasında bina çöktü - 2

Vehbi DEMİR - Özcan KILIÇ - Ahmet YEŞİMEN - Uğur ŞAHİN / İSTANBUL, (DHA) - ESENLER'de kontrollü yıkım sırasında 4 katlı bina çöktü. O sırada yan binanın önündeki bir kişi hızla kaçarak uzaklaştı. O anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.

Olay, saat 14.00 sıralarında Tuna Mahallesi, Osmangazi Caddesi üzerinde meydana geldi.Kentsel dönüşüm projesi kapsamında 4 katlı binanın yıkımı gerçekleştiriliyordu. Yıkım ekipleri çalışmalarını devam ettiği bina yandaki tek katlı hırdavat dükkanının üzerine doğru devrildi. İhbar üzerine olay yerine polis, zabıta ve sağlık ekipleri sevk edildi. Polis ve zabıta ekipleri çevrede güvenlik önlemi aldı. Cep telefonu kamerasına yansıyan görüntülerde iş yerinde bulunan vatandaşların panikle kaçtığı görüld

İş yeri sahibi Muhammed Akman, “Yıkım esnasında hemen binanın bitişiğinde bulunan işletmemizde arkadaşlarımız çalışıyordu. Binanın kollarını kesip bütün binayı bizim iş yerimizin üzerine yıktılar. Çok şükür kimsenin canına bir şey gelmedi. Yanındaki işletmenizde 7-8 kişi çalışıyor ve yoldan geçen insanlar var.ö dedi.

Görüntü Dökümü.

---------------------------

Drone görüntüsü:

-Genel ve detaylar

Cep Telefonu Kamerası:

- Yıkım anı

Aktüel:

Bayramda Gelibolu Yarımadası’na tatilci akını Bayramda Gelibolu Yarımadası’na tatilci akını

- Genel ve detaylar

- Muhammed Akman  röportaj