Özgür EREN- Mikail BIYIKLI / İSTANBUL, (DHA)- BAHÇELİEVLER'de 5 katlı binanın çatı katında çıkan yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. Binadan oturan bir kadın kedisi ile kendisini sokağa atarken bir kişi de aracını yangında zarar görmemesi için kilimle örttü.

Yangın, Hürriyet Mahallesi Kuloğlu Sokakta saat 12.00 sıralarında 5 katlı binanın çatı katında çıktı. Dumanları görenler durumu hemen itfaiye, polis ve sağlık ekiplerine bildirdi. Kısa sürede alevler çatı katını sardı. Binada oturanlar can havliyle kendilerini dışarıya atarken sokakta kısa süreli panik yaşandı. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına kısa sürede müdahale ederek söndürdü. Yangın çıkan binada oturan bir kadın ise kedisini de alarak son anda kendisini dışarıya attı. Bir kişi ise yangında zarar görmemesi için otomobilinin üzerini kilimle örttü. Binanın çatı katının alev alev yandığı anları bazı vatandaşlar cep telefonu kamerasıyla kaydetti. Kimsenin yaralanmadığı yangında çatı katında hasar oluştu.

Dumanları gören Eren Yılmaz, "Yoğun dumanları gördüm. İtfaiyeci arkadaşlar iyi çalışıp söndürdüler yangını. Ölen ya da yaralanan yok ama evde hasar var" dedi.

Görüntü Dökümü:

------------------

(Cep Telefonu)

-Çatı katının alev yanması

-Çatıdan çıkan yoğun duman

-İtfaiyenin gelişi ve yangına müdahalesi

(Aktüel)

İstanbul-Kuzey Marmara Otoyolu'nda kaza: 1 ölü İstanbul-Kuzey Marmara Otoyolu'nda kaza: 1 ölü

-Çatında çıkan dumanlar

-İtfaiyenin müdahalesi

-İtfaiye araçlarında görüntü

-Bir kişinin otomobilin kilim örtmesi

-Bir kadının kedisi ile kendini sokağa atması

-Eren Yılmaz ile röportaj

Kaynak: dha