İSTANBUL, (DHA)-Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla koltuğunu 4'üncü sınıf öğrencisi Masal Yılmaz'a bıraktı. Daha yeşil bir Bahçeliveler için çalışacağını söyleyen 10 yaşındaki Masal Yılmaz, "Biz çocuklar başta olmak üzere tüm halkımızı doğa, çevre ve sıfır atık konusunda daha fazla bilinçlendirmeliyiz" dedi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Bahçelievler Belediye Başkanlığına gelen Siyavuşpaşa İlkokulu öğrencisi Masal Yılmaz, Belediye Başkanı Hakan Bahadır'ı makamında ziyaret etti. Okul Müdürü Erdoğan Karahan ve öğretmeni Özlem Gökhan ile birlikte gelerek görevi Hakan Bahadır'dan devralan 4. sınıf öğrencisi Masal Yılmaz, belediye başkanlığı koltuğuna oturdu.

TBMM Dijital Mecralar 'X'e çağrısını yineledi TBMM Dijital Mecralar 'X'e çağrısını yineledi

"DAHA FAZLA ÇOCUK KREŞİ YAPMAK İSTİYORUM"

Başkanlık koltuğunda konuşan Yılmaz, "Daha yeşil bir Bahçelievler için çalışacağım. Biz çocuklar başta olmak üzere tüm halkımızı doğa, çevre ve sıfır atık konusunda daha fazla bilinçlendirmeliyiz. Ayrıca belediyemizin sürdürdüğü sıfır atık projesini okullarımızda ve evlerimizde daha fazla yaygınlaştırmalıyız. Bu proje ile ilgili halkımıza bilinçlendirme eğitimleri vermeliyiz. Gerçi siz bana çok iş bırakmadınız ama çocuk parklarının sayısını arttırmayı ve daha güvenli hale getirmeyi planlıyorum, ayrıca daha fazla çocuk kreşi yapmak istiyorum" diye konuştu. Belediye Başkanlığı makamını, Masal Yılmaz'a devreden Hakan Bahadır ise, "Bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün ülkemiz ve dünya çocuklarına armağanı, yani sizlerin bayramı. Bugün sembolik olarak oturduğunuz bu koltuklarda, yarın ülkemize hizmet etmek için oturacaksınız. Sizlerin şahsında, ülkemiz ve tüm dünya çocuklarının Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarını kutluyorum" ifadelerini kullandı.