İhsan DÖRTKARDEŞ / İSTANBUL, (DHA)- AVCILAR'da bir binanın havalandırma boşluğuna düşen martı, itfaiye ekibinin çabası ile kurtarıldı. Uçamadığı tespit edilen martı, veterinere götürüldü.

Merkez Mahallesi Fırın Sokak'ta bulunan 4 katlı bir binanın havalandırma boşluğuna martı düştü. Birinci katta oturan Hilmiye Çiftçi, martının çırpınma seslerini duydu fakat ne olduğunu anlayamadı. Bina görevlisi de havalandırma boşluğundan gelen sesin nedenini anlayamayınca 112 Acil Çağrı Merkezi'ne haber verildi. Sevk edilen itfaiye ekibi tuvalet penceresini söktü. Ekipler, bacadan düşen martının burada mahsur kaldığını belirledi. Martı ucunda ip bulunan aparat yardımı ile yukarı çekilerek kurtarıldı. Görevlilere teşekkür eden ev sahibi Hilmiye Çiftçi karga için de bir kapta su getirdi. Martı daha sonra doğaya bırakılmak istendi. Ancak, iki kez denenmesine rağmen uçamadığı anlaşılan martı itfaiyeciler tarafından veterinere götürüldü.

Görüntü Dökümü:

------------------

-Havalandırma boşluğu kapağı açılırken

-Aparat ile martıyı kurtarma çalışması

-Hilmiye Çiftçi martının mahsur kalmasını anlatırken

İstanbul-Adalar'da polis ile vatandaşlar arasında minibüs arbedesi İstanbul-Adalar'da polis ile vatandaşlar arasında minibüs arbedesi

-Martı çıkarılırken

-Martıya su içirilmeye çalışılırken

-Martının iki başarısız uçma çabası

-Görevlilerin martı ile itfaiye aracına binmesi

-Genel ve detay görüntüler

Kaynak: dha