İhsan DÖRTKARDEŞ/İSTANBUL, (DHA)- AVCILAR'da park halindeki iki araca çarparak ters dönen otomobil güvenlik kamerasıyla kaydedildi. Alkollü olduğu iddia edilen sürücü, araçtan kendi imkanlarıyla çıktıktan sonra kayıplara karıştı. Kaza anı sokaktaki bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

Kaza, saat 05.00 sıralarında Ambarlı Mahallesi'ndeki Özlem Sokak'ta meydana geldi. Kimliği henüz belirlenemeyen otomobil sürücüsü 06 ADT 619 plakalı otomobille sahilyolundan sokağa hızla girdi. Araç önce park halindeki Eren Ensari'ye ait 34 JC 4823 ve ardından da Esat Taş'a ait 06 DB 147 plakalı otomobillere çarptı. Çarpmanın şiddetiyle otomobil ters döndü. Gürültü üzerine mahalle sakinleri, sürücüyü bulunduğu yerden çıkardı.Sürücü iddiaya göre, olay yerinden kaçarak uzaklaştı. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ve polis ekipleri ise olay yerinde inceleme yaptı. Otomobilin içinde çok sayıda içki şişesi bulundu. Ters dönen otomobil çekici yardımıyla olay yerinden kaldırıldı. Zarar gören aracın sahibi Esat Taş, "Sese kalktık. Kalktığımızda bu şekildeydi. Bu arabaya vuruyor sonra buna vuruyor ters dönüyor araba. Kaçmış. Söyleyecek birşey yok. Arabalarımıza zarar verdi" dedi.

KAZA ANI KAMERADA

Kaza anı sokaktaki bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde hızla sokağa giren otomobilin ilerlemesi ardından da park halindeki iki araca çarptığı anlar görülüyot. İki araca zarar veren otomobil çarpmanın etkisiyle ters dönüyor. Kazayla ilgili soruşturma sürüyor.

Görüntü Dökümü:

----------------

(Güvenlik kamerası)

-Otomobilin araçlara çarpıp ters dönmesi

(Cep telefonu)

-Ters dönmüş otomobil ve çevredekilerden görüntü

-Ters dönen otomobilin çekiciyle düzeltilmesi

(Aktüel)

BursaRay 22 yaşında BursaRay 22 yaşında

-İtfaiye ekibinin aracı inceleyerek müdahale etmesi

-Otomobilin çekiciyle götürülmesi

-Otomobili hasar gören Esat Taş ile röportaj

-Hasar gören iki otomobilden görüntü

-Araç çekildikten sonra mahalle sakinlerinin yolu yıkaması

-Genel ve detay görüntüler

Kaynak: dha