Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'ye resmi ziyaret gerçekleştiren Kuveyt Devlet Emiri Şeyh Mişal El Ahmed El Cabir El Sabah'ı, Esenboğa Havalimanı'nda törenle karşıladı. Arap ülkeleri haricinde ilk yurt dışı resmi ziyaretini Türkiye'ye yapan El Sabah, daha sonra Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde resmi törenle karşılanacak. İki lider buradaki töreninin ardından ikili ve heyetler arası görüşmeye geçecek. Devlet Nişanı Tevcih ve Anlaşmaların İmza Töreni'nin ardından Erdoğan, Kuveyt Emiri El Sabah onuruna resmi akşam yemeği verecek. 
Erdoğan Kuveyt Emirini ağırladı; İki ülke arasında 6 anlaşma imzalandı
RESMİ KARŞILAMA TÖRENİ YAPILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'ye resmi ziyarette bulunan Kuveyt Devlet Emiri Şeyh Mişal El Ahmed El Cabir El Sabah'ı, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde resmi törenle karşıladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Kuveyt Emiri El Sabah'ın tören alanındaki yerlerini almalarının ardından iki ülkenin milli marşları çalındı. El Sabah'ın tören kıtasını selamlamasından sonra iki lider, heyetlerini birbirlerine takdim etti. Türkiye ve Kuveyt bayrakları önünde basın mensuplarına poz veren Erdoğan ve El Sabah, daha sonra baş başa görüşme gerçekleştirmek üzere Külliye'deki salona geçti. İkili ve heyetler arası görüşmenin ardından ortak basın toplantısı yapılması bekleniyor.

New York, Türk bayraklarıyla donatıldı New York, Türk bayraklarıyla donatıldı


Erdoğan Kuveyt Emirini ağırladı; İki ülke arasında 6 anlaşma imzalandı
KUVEYT EMİRİ EL SABAH'A DEVLET NİŞANI VERİLDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuveyt Devlet Emiri Şeyh Mişal El Ahmed El Cabir El Sabah ile devlet nişanı tevcih ve anlaşmaların imza töreni Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapıldı. Erdoğan ile Kuveyt Emiri El Sabah'ın görüşmesinin ardından iki ülke arasında 6 anlaşma imzalandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Kuveyt Emiri el Sabah’a Devlet Nişanı tevcih edildi.

Erdoğan Kuveyt Emirini ağırladı; İki ülke arasında 6 anlaşma imzalandı
TÜRKİYE İLE KUVEYT ARASINDA 6 ANLAŞMA İMZALANDI

Erdoğan ve El Sabah'ın huzurunda 2 ülke arasında imza altına alınan 6 anlaşma ise şu şekilde;

"Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi ve Kuveyt Yatırım Kurumu Arasında Yatırım Tanıtım Faaliyetlerinde İşbirliği Konusunda Mutabakat Zaptı.

"Ticaret Bakanlığı Serbest Bölgeler Genel Müdürlüğü Tarafından Temsil Edilen Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Kuveyt Doğrudan Yatırım Teşvik Otoritesi Tarafından Temsil Edilen Kuveyt Devleti Hükümeti Arasında Serbest Bölgeler Alanında İşbirliğine İlişkin Mutabakat Zaptı."

"Türkiye Cumhuriyeti Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Kuveyt Devleti Konut İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanlığı Arasında Konut Refahı ve Altyapısı Alanında Mutabakat Zaptı."

"Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ile Kuveyt Devleti İçişleri Bakanlığı Sivil Savunma Genel Müdürlüğü Arasında Afet ve Acil Durum Yönetimi Alanında Mutabakat Zaptı."

"Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından temsil edilen Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Kuveyt Devleti Savunma Bakanlığı (KSB) Tarafından Temsil Edilen Kuveyt Devleti Hükümeti Arasında Devletten Devlete Savunma Sanayii Tedarik Sözleşmelerine İlişkin Uygulama Protokolü."

"Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı ve Kuveyt Devleti Dışişleri Bakanlığı Arasında Ortak Stratejik Diyalog Kurulmasına Dair Mutabakat Zaptı."