Ünsal YÜCEL/EDİRNE, ()-EDİRNE Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, yenileme ve modernizasyon çalışmaları tamamlanan Pazarkule Sınır Kapısı’nda incelemelerde bulundu.

Edirne Valisi Kırbıyık, Pazarkule Sınır Kapısı'nın yeni yüzü ve kapasitesiyle hizmet vermeye başladığını söyledi. İncelemeye, Vali Kırbıyık’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Samet Öztürk, Trakya Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Nihat Kınık ve İl Emniyet Müdürü Mustafa Alçalar da katıldı.

Vali Kırbıyık, “Pazarkule Sınır Kapısı yeni yüzüyle ve kapasitesiyle hizmet vermeye başladı. Çevre düzenlemesi ve birkaç detay işlemin ardından açılışını yapmış olacağız. Yapılan çalışmalar esnasında tüm sürecin, geçiş işlemlerinin kesintiye uğratılmadan tamamlanması üzerinde durduğumuz bir konuydu. İnşallah en kısa zamanda resmi açılışını yaparak çok önemli bir projemizi daha tamamlamış, Edirne’mize kazandırmış olacağız" dedi.  Gümrük geçiş işlemlerinin kesintiye uğratılmadan tamamlanan yenileme çalışmalarının ardından Pazarkule Sınır Kapısı’nda peron sayısının 6’ya çıkarıldığı, x-ray tarama ve yüz tanıma gibi diğer ilave güvenlik sistemlerinin devreye alındığı kaydedildi. ()