Kingspan Yapı Elemanları, depremzedelerin barınma ihtiyacını karşılamak için Adana’daki fabrikasında yaşam üniteleri üretmeye başladığını duyurdu. Şirket, yıl sonuna kadar bin üniteyi teslim etmeyi hedefliyor. 

Global çapta faaliyet gösteren yapı şirketlerinden Kingspan’in Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Suat Kıroğlu, depremzedelerin barınma ihtiyacını ortadan kaldırmak için çalışmalarına süratle devam ettiklerini aktararak“Üretimdeki gücümüzü bu kez depremzede vatandaşların barınma ihtiyacı için kullanıyoruz” dedi.

“ACİL YAŞAM ÜNİTELERİNİN İLK TUR TESLİMATLARINI GERÇEKLEŞTİRDİK”

Depremin ilk gününden bu yana yardım etmek için sahada olduklarını belirten Dr. Kıroğlu, “Yaşam ünitelerimizin ilk teslimatlarını yaptık. Şimdi de üretim kapasitemizi artırarak ve içinde hazır banyo, tuvalet ve mutfağı barındıran ünitelerin bölgeye sevkiyatını gerçekleştiriyoruz. Ek olarak depremden etkilenenlere ve yakınlarına geçici konutlar; kimsesiz ilkokul çocuklarına yönelik ise barınmaları amacıyla yaşam alanları oluşturmaya başladık. Milli Eğitim Bakanlığı ve bölgedeki kaymakamlıklarla koordineli bir şekilde çalışma yürüterek konaklama kampının da inşasını tamamladık” diye konuştu.

Deprem felaketinden etkilenen bölgeler için desteklerini artırarak devam ettiklerinin altını çizen Dr. Kıroğlu, “Ülkemize ve milletimize karşı duyduğumuz sorumluluk bilinciyle ilk saatlerden itibaren afet bölgesine destek olmak üzere çalışmalar yapıyoruz. Barınma odaklı üretim faaliyetlerinde bulunarak yaşam ünitesi adını verdiğimiz yapılarımızla, depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamak ve talep eden kişi, kurumların da kâr amacı gütmeden tedarik edebilmesi amacıyla belli bir kapasiteye kadar üretim gücümüzü ayırmayı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.