Kazım BULUT/GEMLİK (Bursa), (DHA-BURSA'da, uyuşturucu satıcılarına yönelik operasyon düzenlendi. Gözaltına alınan 64 kişiden 10’u tutuklanırken, 54 şüpheli ise adli kontrollük koşuluyla serbest bırakıldı.

Gemlik İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, uyuşturucu satıcılarına yönelik çalışma başlattı. Cumhuriyet Savcılığı'ndan alınan iznin ardından teknik ve fiziki takip başlatan ekipler eş zamanlı operasyon düzenledi. Toplam 64 kişiyi gözaltına alan polis, şüphelilerin ev, işyeri ve araçlarında yaptığı aramada, 560 gram uyuşturucu madde ile 140 uyuşturucu hapın yanı sıra uyuşturucu ticaretinden elde edilen 60 bin lira para ele geçirdi. Emniyet müdürlüğünde sorgulanan şüpheliler ifadelerinin ardından adliyeye çıkartıldı. 'Uyuşturucu ticareti yapmak' suçundan mahkemeye sevk edilen 10 kişi tutuklanırken 54 şüpheli ise adli kontrollük şartıyla serbest bırakıldı.

Olayla ilgili soruşturmaya başlandı. (DHA)

Büyükataman: MHP, 31 Mart seçimlerinde etkili bir başarı elde etmiştir Büyükataman: MHP, 31 Mart seçimlerinde etkili bir başarı elde etmiştir

(FOTOĞRAFLI)