İSTANBUL, (DHA)- 1000 Yatırımlar Holding’in mikro mobilite alanındaki teknoloji şirketi BinBin, Arnavutluk'un başkenti Tiran’da hizmet verecek. Arnavutluk, BinBin’in hizmet bölgelerine eklediği 5'inci ülke olacak.

Uluslararası İş Güvenliği Ödülleri Töreni’nde SunExpress’e üç ödül Uluslararası İş Güvenliği Ödülleri Töreni’nde SunExpress’e üç ödül

2019 yılında yüzde yüz Türk sermayesiyle kurulan, 5 ülke ve 17 farklı şehirde faaliyet gösteren BinBin, 25 binin üzerinde e-scooter ile 4 milyonu aşkın kullanıcıya hizmet veriyor. BinBin, Tiran'da başlangıçta 500 adet e-scooter ile hizmete başlayacak ve kullanıcılarının ihtiyaçlarına özelleştirilmiş ulaşım çözümleri sunacak.

Şirket, Arnavutluk genelinde iştiraki aracılığıyla mikro mobiliteye erişimi artırıp sürdürülebilir ulaşımın yaygınlaşmasını sağlamayı hedefliyor.

“ERİŞİLEBİLİR ULAŞIMIN HİZMET SAĞLAYICISI OLACAK OLMAKTAN GURUR DUYUYORUZ”

1000 Yatırımlar Holding AŞ’nin Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Abdik, 5'inci ülkeye hizmet etmekten büyük bir heyecan duyduklarını belirterek “1 milyonluk nüfusuyla Tiran’da sürdürülebilir ve erişilebilir ulaşımın hizmet sağlayıcısı olacak olmaktan gurur duyuyoruz. Mikro mobilite alanında sunduğumuz yenilikçi çözümlerle, Avrupa’nın diğer büyük şehirlerinde daha temiz ve yaşanabilir bir geleceğe katkıda bulunuyor olmak bizleri heyecanlandırıyor. Arnavutluk pazarına girmemiz, uluslararası alandaki büyüme stratejimizin önemli bir parçasıdır ve sürdürülebilir ve yenilikçi ulaşım çözümlerimizi daha geniş bir kitleye ulaştırma hedefimize büyük bir adımı temsil etmektedir. BinBin olarak, Arnavutluk halkına çevreci ve ekonomik ulaşım seçenekleri sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Kaynak: dha