PVC stabilizatör üreticisi Akdeniz Chemson, tüm PVC değer zinciri için uluslararası düzeyde uzun vadeli bir sürdürülebilirlik çerçevesi oluşturmayı hedefleyen VinylPlus’ın ‘tedarikçi sertifikası’nı aldı.

OYAK Grup Şirketlerinden Akdeniz Chemson, vinilin sürdürülebilir üretimini ve kullanımını teşvik etmek amacıyla kurulan uluslararası vinil işleme endüstrisi girişimi VinylPlus’un tedarikçi sertifikasını almaya hak kazandı. Sertifika, tüketicilerin satın aldıkları vinil ürünlerinin çevresel etkileri ve üretim süreçlerine ilişkin bilgi edinmelerini sağlıyor.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK VE YEŞİL ÜRETİM SÜREÇLERİNE OLAN BAĞLILIĞI TEMSİL EDİYOR

Avrupa PVC endüstrisinin sürdürülebilir kalkınmaya destek amacıyla gönüllülük prensibiyle başlattığı taahhüt girişimi VinylPlus’ın üretici sertifikası, Akdeniz Chemson’ın sürdürülebilirlik ve yeşil üretim süreçlerine olan bağlılığının en yeni halkasını oluşturdu.

Vinilin sürdürülebilir üretimini ve kullanımını teşvik etmeyi amaçlayan VinylPlus’ın üyeleri arasına giren şirket, güncel gelişmelere paralel olarak, çalışanlarının, tedarikçilerinin ve taşeronlarının da çevre duyarlılığını benimsemeleri için çalışmalarını sürdürüyor.

‘DAHA AZ KAYNAKLA DAHA ÇOK DEĞER’

Uluslararası gözetim standartları kapsamında daha az kaynak tüketerek daha fazla değer yaratmayı amaçlayan şirket, emisyon ve atıklarını azaltmak, enerji kaynaklarını da daha verimli şekilde kullanmak için çalışmalar yürütüyor.

Avrupa, Türki Cumhuriyetler, Kuzey Afrika, Ortadoğu, ABD, Çin, Brezilya ve Avustralya’da faaliyetlerini sürdüren Akdeniz Chemson, son dönemde üretim kapasitesini artıracak yatırımlara imza attı. Firma, halen 5 kıtada yaklaşık 110 ülkeye satış gerçekleştiriyor.