BURSA, ()-BURSA’da, İŞKUR Eski Hükümlü Hibe Desteği proje başvurusu yapmak isteyen eski hükümlüler için, Bursa Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Osmangazi Halk Eğitim Merkezi ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğinde ‘Arı Yetiştiriciliği’  kursu gerçekleştirildi. 84 saatlik eğitime katılan 20 eski hükümlü sertifikalarını aldı.
Bursa Denetimli Serbestlik Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen, Ziraat Mühendisi Hasan Cengiz ve Veteriner Sağlık Teknikeri Seval Taşkın tarafından 30 Ocak-13 Şubat tarihleri arasında düzenlenen kursa 20 eski hükümlü katıldı. Program kapsamında teorik bilgilerin anlatıldığı kursiyerler, Dürdane Mahallesi’nde arıcılık yapan bir çiftçinin, arı sahasına alan ziyareti de gerçekleştirdi. Kurs sonunda yazılı sınava katılan kursiyerler, Halk Eğitim Merkezi Onaylı Arıcılık Sertifikası almaya hak kazandı. Sertifika törenine, Denetimli Serbestlik Savcısı Tuncay Sümbül, Denetimli Serbestlik Müdürü Cihat Çanak, Osmangazi İlçe Tarım ve Orman Müdürü Nuri Tuna, Osmangazi Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Albayrak, Bursa İli Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Umut Buğra Kavas, Denetimli Serbestlik Çalışanları, kursiyerler ve aileleri katıldı. 84 saatlik eğitime katılan 20 eski hükümlü sertifikalarını aldı.
Denetimli Serbestlik yetkilileri, 2024 yılında ‘Mesleğim Geleceğim Benim’ sloganıyla kurum olarak başlattıkları Mesleki Eylem Planı Stratejisi çerçevesinde, mesleki bilgi ve beceriye sahip olmayan denetimli serbestlik tedbiri altında bulunan veya eski hükümlüler gibi istihdam açısından dezavantajlı grupların istihdam olanak ve şanslarını arttırmayı amaçladıklarını, ‘Döner Hazırlama’ ve ‘Barista’ kurslarından sonra ‘Arıcılık’ kursunu da başarıyla tamamladıklarını kaydetti.  ()

Tekirdağ’da kuralları ihlal eden sürücülere 2 milyon 500 bin lira ceza Tekirdağ’da kuralları ihlal eden sürücülere 2 milyon 500 bin lira ceza