EDREMİT, (Balıkesir), (DHA)-BALIKESİR Edremit Belediye Başkanı Mehmet Ertaş, Dünya Engelliler Haftası 'nda 14 yaşındaki engelli öğrenci Muhammet Hayran'ın dileğini yerine getirerek Kazdağları Cam Seyir Terası'na götürdü.

İnegöl'de, devrilen motosikletin sürücüsü 6 saat sonra hastanede öldü İnegöl'de, devrilen motosikletin sürücüsü 6 saat sonra hastanede öldü

Edremit ilçesinde yaşayan doğuştan engelli ve tekerlekli sandalye ile hareket edebilen 14 yaşındaki Muhammet Hayran'ın Kazdağları'na çıkma hayalini Belediye Başkanı Mehmet Ertaş gerçekleştirdi. Engelli olarak dünyaya gelen Hamiyyet-Ferudun Sözen Özel Eğitim Uygulama Okulu 7. sınıf öğrencisi Muhammet Hayran, Edremit Belediyesi'ne ait engelli rampası bulunan otobüs ile hayaline ulaştırılmak üzere evinden alındı. Kazdağları Milli Parkı sınırları içerisinde bulunan Cam Seyir Terası'na götürülen Hayran'ın mutluluğu gözlerinden okundu. Belediye Başkanı Mehmet Ertaş'ın yakın ilgi gösterdiği Muhammet Hayran, Başkan Ertaş'a sık sık sarılarak sevgi gösterisinde bulundu. Edremit Belediye Başkanı Mehmet Ertaş "23 Nisan'da Muhammet ile karşılaşmıştık. Bizden bir dileği olmuştu. Arkadaşımız Muhammet ile birlikte Kazdağları'ndaki cam seyir terasına geldik. Birlikte seyir terasımızda seyrettik, buluştuk ve çok mutlu anlar yaşadık. Muhammet'in bu mutluluğu benim için ciddi bir önem taşıyor" dedi. Baba Mehmet Hayran ise tekerlekli sandalye ile hareket eden oğlunun en büyük hayalinin Kazdağları'na çıkmak olduğunu ifade ederek "Oğlum çok mutlu oldu. Onun mutluluğu her şeye değer" dedi.(DHA)