Umut IŞIK/EDİRNE, (DHA)-EDİRNE'de kent girişinde polislerin 'dur' ihtarına uymayıp kaçan otomobilde dolandırıcılık suçundan aranan ve 115 suç kaydı bulunan S.Ç. ile 43 suç kaydı bulunan oğlu İ.Y.Ç., yurt dışına kaçma hazırlığındayken, kendilerini yurt dışına görmeye çalışan 3 kişiyle birlikte yakalandı.

Edirne'de nostaljik tramvay görünümlü 'Turistik Gezi Treni' ilk seferini yaptı Edirne'de nostaljik tramvay görünümlü 'Turistik Gezi Treni' ilk seferini yaptı

Edirne Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığı ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekipleri, kente 10 kilometre mesafede TEM Otoyolu üzerinde durumundan şüphelendikleri 2 araca 'dur' ihtarında bulundu. Araçların ihtara uymayıp, kaçan araçlar takibe alındı. Tekip sonucu durdurulan iki araçta 5 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelilerin yapılan kontrolünde dolandırcılıktan S.Ç.'nin 115, oğlu İ.Y.Ç.'nin 43 olmak üzere toplam 158 suç kaydı olduğu belirlendi. .A ile E.İ ve aracı kiralayan F.T.'nin ise göçmen kaçakçılığı faaliyetinde bulunarak baba ile oğlunu yurt dışına kaçırmaya çalıştıkları tespit edildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 5 şüpheli de çıkarıldıkları hakimlikte tutuklandı. (DHA)